2 w 1 czyli wanna połączona z prysznicem 

Z różnych powodów nie wyobrażasz sobie zrezygnować z wanny, ale chciałbyś też mieć możliwość wzięcia szybkiego prysznica? Idealnie byłoby móc wstawić zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową. Jednak przy łazienkach o małym metrażu nie jest to wykonalna. Na szczęście producenci są tego świadomi i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadzili na rynek produkt, jakim jest wanna z kabiną prysznicową. Jakie są zalety tego rozwiązania? 

Wanna połączona z prysznicem jest nie tylko praktyczna, ale też bardzo nowoczesna. Całość tworzy stylową aranżację niczym z najbardziej ekskluzywnego magazynu o urządzaniu wnętrz. A to co jest najważniejsze, to pozwala perfekcyjnie zagospodarować przestrzeń, jaką mamy w łazience. Bo gdybyśmy pokusili się o to, aby w łazience znalazła się wanna i osobno na przykład kabina półokrągła 90×90, to mogłoby się okazać, że taka aranżacja przytłacza. Powodem tego mogliby być nagromadzenie zbyt wielu rzeczy na małej przestrzeni. A tak mamy 2 w 1 i dodatkowym plusem tego rozwiązania może być to, że wanna będzie mogła być odrobinę większa niż w przypadku osobnej kabiny. 

Wanna z kabiną prysznicową i eleganckim parawanem

Chyba każdy pamięta czasy, kiedy pod prysznicem zamiast szklanych drzwi znajdowały się wykonane z materiału kotary. Czasy te jednak szczęśliwie odeszły w zapomnienie. Wanna z kabiną prysznicową ma bowiem parawan, który wyprodukowany został z takiego samego materiału, co drzwi do tradycyjnych kabin prysznicowych. Największą zaletą takiego parawanu jest to, że możemy wziąć prysznic bez obawy o to, że zalane zostanie pół łazienki. Jeśli zdecydujemy się też na deszczownicę, to musimy zadbać o to, aby parawan miał odpowiednią wysokość. W innym razie woda może wydostawać się górą i lecieć na podłogę. Co do montażu parawanu nawannowego, to nie jest on w ogóle skomplikowany i każdy powinien sobie z łatwością z nim poradzić. Warto dodać, że poza klasycznymi parawanami dostępne są też te z czarnymi ramkami, które idealnie wpiszą się w nowoczesny styl łazienki, a której dominującymi kolorami jest czerń i biel.