Jak urządzić łazienkę na poddaszu? 

Urządzanie jakiegokolwiek pomieszczenia na poddaszu jest dość problematyczne. Wszystko przez skosy, które często uniemożliwiają takiego rozlokowania mebli i poszczególnych elementów wyposażenia, jak byśmy tego chcieli. Ale nie oznacza to wcale, że łazienka na poddaszu nie może być piękna, funkcjonalna i stylowa. Wystarczy, że zadbamy o solidny i przemyślany projekt, a efekt końcowy może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. 

Zabierając się do urządzania wnętrza, a konkretnie do wykonywania projektu, niezbędne jest zmierzenia całkowitej powierzchni, jaką mamy do aranżacji. Przy czym na poddaszu ogromne ważna jest też wysokość ściany kolankowej oraz kąt pochylenia. Im wyższa ściana i większy spad tym lepiej, bo będziemy mogli umieścić na ścianie ze skosem na przykład wannę. Z kolei w przypadku niewielkiego spadu może się okazać, że ściana będzie mało funkcjonalna. Co to oznacza? Można będzie na niej umieścić wyłącznie meble na wymiar. Wszystko inne, czyli chociażby toaleta czy umywalka, przy której zamontowana zostanie bateria umywalkowa Rea będą musiały znaleźć się na ścianie przeciwległej. 

Kabiny półokrągłe na poddaszu

Na ścianie ze skosami najlepiej sprawdzi się wanna. Do niedawna prym wiodły wanny prostokątne, ale od jakiegoś czasu królują nowoczesne wanny wolnostojące. Dostępne są w różnych wymiarach oraz kształtach, co pozwala stworzyć wnętrze niezwykle stylowe. A co jeśli wolimy prysznic? Kabiny półokrągłe, jak i kwadratowe w wersji z brodzikiem lub bez też są niezwykle popularne i bez problemu możemy umieścić je w łazience na poddaszu. Tyle tylko, że kabiny w przeciwieństwie do wanny nie są montowane na ścianie ze skosem, lecz na tej przeciwległej. Jeśli tylko mamy taką możliwość, to warto taką łazienkę wyposażyć również w okno połaciowe, które będzie dostarczało do wnętrza światło dzienne… Łazienka na poddaszu może być bardzo przytulna, stylowa i klimatyczna. Ważne tylko, żeby podczas jej urządzania pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będzie ona w stu procentach funkcjonalna.