Kabina prysznicowa bez brodzika

Decydując się na kabinę prysznicową nie musimy być skazani na posiadanie brodzika. Choć ten wariant jest bez wątpienia najpopularniejszy, to jednak jeśli chcemy aby nasza łazienka była designerska, nowoczesna i stylowa, to powinniśmy postawić na kabinę bez brodzika. Co warto wiedzieć o kabinach bezbrodzikowych zanim się na nią zdecydujemy? 

Najważniejsza informacja jest taka, że jeśli chcemy wyposażyć swoją łazienkę w nowoczesną kabinę, która pozbawiona będzie brodzika, to musimy o tym pomyśleć na etapie robienia posadzki. Jeśli w chwili obecnej mamy brodzik, ale chcielibyśmy się go pozbyć i pozostać przy kabinie bezbrodzikowej, to bez większego remontu nie będzie to możliwe. A to dlatego, że podłoga w miejscu, w którym będzie prysznic musi mieć odpowiedni spad. W innym razie woda nie będzie odpływała i po myciu zostanie nam małe bajorko. Aby do tego nie dopuścić obowiązkowo musi być spad oraz odpływ liniowy 60 cm lub o innym wymiarach, dopasowanych do potrzeb. 

Odpływ liniowy 60 cm – rodzaje

Budowa odpływu liniowego nie jest skomplikowana. Składa się on bowiem tylko z trzech elementów, takich jak syfon, rynna i ruszt. Najprostszy podział odpływów liniowych to ten dotyczący ich usytuowania. Najpopularniejsze są odpływy liniowe podłogowe, montowane w niewielkiej odległości od końca kabiny. Inną opcją są odpływy narożne, które charakteryzują się większą przepustowością, dzięki czemu woda szybciej jest odprowadzana. A gdyby tak odpływ zamontować w ścianie? Wydaje się, że nie jest to realne? Otóż jak najbardziej jest to możliwe! W sprzedaży są bowiem odpływy liniowe ścienne, które odprowadzają wodę w sposób grawitacyjny. Warte rozważenia jest też kupno odpływu do zabudowy płytką. Jego zaletą jest to, że po zabudowaniu staje się on niemal niewidoczny… Bez względu na to, na jaki rodzaj odpływu liniowego się zdecydujemy, to z pewnością będzie to udany zakup na lata. Dokonując zakupu warto zwrócić uwagę na wysoką jakość produktu, dzięki czemu będziemy mieli większą pewność bezawaryjności. Kabina prysznicowa prostokątna 80×100 z odpływem liniowym to prawdziwa perełka, która będzie perfekcyjnie prezentowała się w łazience urządzanej w każdym stylu.