Wanna wolnostojąca w nowoczesnych wnętrzach

Wanna to dla niektórych obowiązkowe wyposażenie łazienki. Choć korzystanie z niej jest mniej ekonomiczne niż wzięcie szybkiego prysznica, to nie brakuje osób, które kąpiele traktują nie tylko w kontekście dbania o higienę osobistą, ale wspaniałej formy relaksu. Bo nie ma co do tego wątpliwości, że zanurzenie się w gorącej wodzie, z której unosi się zapach ulubionego płynu do kąpieli to czysta przyjemność i idealny relaks po zabieganym i niekiedy stresującym dniu. Jaką wannę wybrać? W sprzedaży mamy wanny narożne, pod zabudowę oraz wolnostojące i to właśnie te ostatnie są największym hitem ostatnich miesięcy.

Wanna wolnostojąca prezentuje się bardzo efektownie i stanowi jeden z elementów aranżacyjnych, które mają decydujący wpływ na efekt końcowy. Jednak nie w każdej łazience będzie możliwość wstawienia wanny wolnostojącej. Najlepiej będzie się ona sprawdzała w większych salonach kąpielowych, które są przestronne i bez trudu można postawić wannę w pewnej odległości od ściany – tak żeby możliwy był dostęp do niej z każdej strony.

Wanny wolnostojące – różne warianty

Chcąc zakupić wannę wolnostojącą warto zwrócić uwagę na to, z czego została ona wykonana. Możemy bowiem spotkać z wannami z akrylu, konglomeratu oraz Stonexu. Najpopularniejsze wanny wolnostojące to te z konglomeratu, które cechują się solidnością wykonania i dużą wytrzymałością na uszkodzenia – w tym na ścieranie. Decydując się na Stonex wejdziemy w posiadanie wanny, które ma zalety konglomeratu, ale dodatkowo pokryta jest powłoką antybakteryjną. Z kolei akryl to materiał przyjemny w dotyku i tłumiący odgłosy uderzającej o dno wody, jednak w kontekście trwałości, to plasują się one na ostatnim miejscu… Wanna wolnostojąca może mieć różne rozmiary i kształty – od tych klasycznych po bardziej designerskie i nowoczesne. Ponadto w zależności od preferencji możemy zdecydować się na model na nóżkach lub zabudowany. W zestawieniu z wolnostojącą wanną świetnie będzie prezentowała się wolnostojąca bateria, która montowana jest do posadzki.