Rodzaje deszczownic 

Nowoczesna łazienka z kabiną obowiązkowo musi być wyposażona w deszczownicę. Jest to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale też efektowne. Posiadając zestaw prysznicowy z deszczownicą możemy korzystać z tradycyjnego prysznica lub włączyć rozproszony strumień wody, który będzie delikatnie obmywał nasze ciało od stóp do głów. Wybór deszczownicy może nie być łatwy, ponieważ w sprzedaży dostępne są różne ich rodzaje. Czym się charakteryzują i o co warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji? 

Deszczownica poza tym, że pełni rolę ozdobną, to zapewnia niesamowity komfort podczas mycia. Bo nie musimy trzymać w ręku słuchawki prysznicowej, żeby woda dotarła w każdy zakamarek naszego ciała. Tym samym korzystając z deszczownicy możemy szybko i sprawnie umyć włosy, jak również spłukać żel pod prysznic, mając przy tym obie dłonie wolne. 

Łazienka z kabiną i deszczownicą – jakie są możliwe warianty? 

Do najpopularniejszych deszczownic należą te, które montowane są natynkowo. Ich podstawową zaletą jest prosty montaż, zajmujący zaledwie kilka minut, ponieważ nie ma żadnej ingerencji w konstrukcję. Innym rodzajem są deszczownice podtynkowe. Są one bardzo stylowe, ponieważ wszystkie elementy mocujące schowane są w ścianie i tym samym niewidoczne. Na to rozwiązanie możemy zdecydować się tylko przy generalnym remoncie, bowiem wiąże się to z koniecznością wykucia dziur w tynku. Na tym etapie warto też pomyśleć o bezproblemowym sposobie na usunięcie ewentualnej usterki – żeby nie trzeba było zrywać płyt. Można też zdecydować się na deszczownicę sufitową oraz taką, która montowana jest do prysznica… Decydując się na kabinę z deszczownicą nie bez znaczenia jest rozmiar brodzika. Tutaj wybór jest jeszcze większy. W zależności od wymiarów łazienki możemy wybrać mały brodzik, np. 60×60, jak również duży typu brodzik 120×90. Ale dobrą informacją jest to, że deszczownica doskonale sprawdzi się w każdej łazience – tej maleńkiej, a także dużej i przestronnej.