Podgrzewacz do wanny – co warto o nim wiedzieć? 

Kto nie marzy o tym, żeby po ciężkim dniu zanurzyć się w gorącej wodzie i oddać błogiemu relaksowi? Jeśli do tego dołożymy świeczki i aromatyczny płyn do kąpieli, to poczujemy się jak w najlepszym SPA. Po takiej sesji relaksacyjnej poczujemy przypływ sił witalnych, a pozytywne skutki kąpieli odczuje nie tylko ciało, ale również umysł. Tylko aby takie plany i marzenia można było wcielić w życie, konieczne jest posiadanie wanny oraz ciepłej wody. I tutaj niezbędny misę okazać się podgrzewacz do wanny. Jego wybór nie powinien być przypadkowy, jeśli chcielibyśmy żeby jego praca była wydajna i ekonomiczna. Czym się zatem kierować przy jego zakupie? 

Wanna zamontowana, bateria wannowa Darling Omnires kupiona, pozostaje jeszcze tylko wybrać podgrzewacz. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta podgrzewaczy, przez co jeśli nigdy nie interesowaliśmy się tym tematem, to możemy mieć kłopot z właściwym wyborem. A trzeba mieć świadomość tego, że inny podgrzewacz sprawdzi się w kuchni, inny przy umywalce, a jeszcze inny przy wannie. To co jest kluczowe to moc tego niewielkiego urządzenia i to na nią powinniśmy zwracać szczególną uwagę. 

Podgrzewacz do wanny – jaką powinien mieć moc?

Tylko prawidłowo dobrany podgrzewacz będzie w stanie zapewnić nam komfort podczas napełniania wanny gorącą wodą. Bo po co nam urządzenie, które nie spełnia swojego zadania i nie dostarcza nam takiej ilości gorącej wody, jakiej byśmy chcieli? Chyba każdy zgodzi się z tym, że nie chciałby wejść w posiadanie takiego niezbyt funkcjonalnego podgrzewacza. Dlatego też podpowiadamy, jaka powinna być minimalna moc podgrzewacza. Otóż do umywalki spokojnie można zamontować podgrzewacz o mocy 3,5 kW, natomiast w przypadku wanny wartość ta powinna wynosić aż 18 kW. Jeśli wybierzemy mniejszą, to branie kąpieli będzie nie tylko mniej komfortowe, ale też praca takiego podgrzewacza będzie dużo mniej ekonomiczna… Wanna to luksus, ale jeśli chcemy mieć gorącą wodę na zawołanie i w odpowiedniej ilości, to powinniśmy zadbać też o wysokiej jakości podgrzewacz do wanny