Łazienka w stylu skandynawskim 

W większości mieszkań łazienki są dość małe, dlatego żeby optycznie je powiększyć, powinno się wybierać jasne kolory. A te są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, który ostatnio jest bardzo modny i chętnie wybierany nie tylko do łazienek, ale też salonów, sypialni, kuchni czy przedpokoju. Jeżeli chciałbyś urządzić łazienkę w stylu scandi i zastanawiasz się, jakie dodatki będą najlepszym wyborem, to przygotowaliśmy kilka informacji, które mogą okazać się pomocne. 

Jedną z ważniejszych rzeczy jest odpowiedni dobór płytek. Z uwagi na to, że znajdują się na całych powierzchniach ścian, to ich wpływ na efekt końcowy jest ogromny. W stylu skandynawskim płytki najczęściej są w kolorze biały lub szarym. Przy czym jeśli postawimy na szarość, to meble, takie jak szafka łazienkowa 100 cm powinna być w bieli. Nowoczesne meble łazienkowe to te lakierowane – ze zwykłymi uchwytami lub frezowanymi. Aby ocieplić takie jasne pomieszczenie utrzymane w zimnych tonacjach warto wprowadzić drewno. Płytki imitujące drewno mogą pojawić się na podłodze, jako dekory na ścianie, jak również możemy wybrać drewniany blat oraz dodatki. Tym sposobem wnętrze w stylu skandynawskim stanie się bardziej przytulne.

Kabiny prysznicowe kwadratowe do łazienki scandi

Styl skandynawski cechuje się prostotą. Wybierając kabinę prysznicową przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na funkcjonalność i wybrać taką, która najlepiej będzie pasowała do danego wnętrza. Na pewno efektownie będą prezentowały się kabiny prysznicowe kwadratowe z białym brodzikiem lub odpływem liniowym. W nowoczesnej łazience scandi nie może zabraknąć też luster. Ten element aranżacji posiada ten plus, że odbija światło i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Dlatego duże lustro będzie strzałem w dziesiątkę jeśli urządzamy niewielką łazienkę… Jasne łazienki w stylu skandynawskim są ponadczasowe, piękne, eleganckie i przytulne. Szczególnie jeśli zastosujemy w nich drewno, mające za zadanie przełamać chłód i dodać ciepła.