Zalety czarnych baterii

Armatura łazienkowa jeszcze nie tak dawno dostępna była wyłącznie w kolorze białym. I choć jest ona najczęściej wybierana, to w nowoczesnych łazienkach coraz częściej zastosowanie znajdują baterie umywalkowe, prysznicowe oraz wannowe w kolorze złotym oraz czarnym. I to właśnie na czerni chcemy się skupić, ponieważ uchodzi ona za dość odważny wybór, ale nie można odmówić jej elegancji i nowoczesności. Jakie jeszcze zalety ma czarna bateria i dlaczego warto wyposażyć w nią swoje wnętrze? 

Bateria pod prysznic w kolorze czarnym jest oryginalna i pozwala wprowadzić element zaskoczenia. Jak już wspomniano jest też niezwykle elegancka, a w ostatnim czasie wpisuje się w najgorętsze trendy. Stąd też jeśli chcemy, aby łazienka była stylowa i wyglądała jak z magazynu wnętrzarskiego, to nie bójmy się czarnych dodatków – w tym armatury. 

Czarna bateria nowoczesność i uniwersalizm w jednym 

Baterie to ten rodzaj wyposażenia łazienki, który nie należy do bardzo drogich i nawet jeśli nam się znudzi kolor czarny, to po kilku latach możemy powrócić do tradycyjnej bieli. Bez nadszarpnięcia przy tym domowego budżetu. Chyba, że zdecydujemy się na baterię podtynkową, wtedy sprawa robi się bardziej skomplikowana, ale w każdym innym przypadku wymiana baterii zajmuje dosłownie kilka minut… To co uważane jest za jedną z zalet czarnych baterii, to uzyskanie kontrastu przy zestawieniu jej z białą umywalką czy wanną. Pozwala to wydobyć głębię koloru i nadać łazience wyjątkowy charakter oraz klimat. Co ważne, czerń będzie świetnie wyglądała w zestawieniu z różnymi stylami i materiałami. Bateria pod prysznic, jak i ta umywalkowa czy wannowa będzie doskonałym wyborem, jeśli łazienka urządzona jest na styl skandynawski, rustykalny, loftowy, nowoczesny, minimalistyczny etc. Może być połączona z drewnem, jak i betonem oraz granitem. Jednym słowem jest uniwersalna i wpasuje się w każdy styl. Pamiętajmy tylko, żeby nie przesadzić z ilością czarnych elementów w łazience o małym metrażu, ponieważ czerń może ją dodatkowo optycznie pomniejszyć.